LSS projekta ietvaros 6.e un 6.f klašu skolēni piedalījās darbnīcā “Cilvēks, koks, kultūrvērtība”, kas sastāvēja no divām daļām.
Sākumā interesantā veidā filmas laikā skolēni uzzināja, kādi koki aug Latvijā un kā tos izmantoja iepriekš un šobrīd izmanto iedzīvotāji. Bērni uzzināja par katra koka īpašībām un kādus priekšmetus var izgatavot no šī koka. Skolēni atbildēja uz uzdotajiem jautājumiem un uzdeva savējos darbnīcas organizatoriem.
Pasākuma otrā daļa bija praktiska. Skolēniem bija iespēja iepazīt un dzīvē izmēģināt dažādus galdniecības darbarīkus. Skolēniem bija iespēja darboties ar slīmestu un noņemt kokam mizu. Tālāk skolēni devās pie ēveles, katrs skolēns mēģināja noēvelēt dēli, bet no skaidām skolēni veidoja rotājumus – bumbiņas. Bērniem bija arī iespēja zāģēt malku ar divroku zāģi. Zāģēt malku nebija tik viegli, jo ir jāprot strādāt komandā. Skolēni arī izmēģināja abras grebšanu. Pēc labi padarīta darba skolēniem varēja arī citas aktivitātes – koka tapiņu iesišana uz ātrumu, cīņa ar skaidu spilveniem, koka zivju makšķerēšana un koka vilciņu iegriešana.
Pēc darbnīcas apmeklējuma bērniem bija daudz iespaidu.
Informāciju sagatavoja L. Dobroserdova, J. Vasiļonoka, A.Keca.
Daugavpils Iespēju vidusskola īsteno Kultūrizglītības programmu “Latvijas skolas soma” nodrošina skolēniem valsts apmaksātu iespēju regulāri iepazīt Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes tā attīstot kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, mazinot sociālo nevienlīdzību un spēcinot lepnumu par savu valsti un tās cilvēkiem. |