Dabas liegums “Daugavas Loki” izstaroja mistisko noskaņu, kad skolēni iekāpa šajā ainaviskajā vietā, lai piedzīvotu vēsturisko piedzīvojumu, kas aizveda viņus atpakaļ laikā līdz senajiem vikingiem. Šis bija ne tikai pasākums, bet gan pilnvērtīgs ceļojums, kur skolēniem bija iespēja iemācīties, piedzīvot un izprast vikingu dzīvesveidu un cīņas mākslas.
Uz šī dabas un vēstures krustceļa skolēniem bija dota iespēja iekļauties vikingu atmosfērā, apgūstot šādu laikmetu iemaņas un tradīcijas. Šaurais tilts starp mūsdienu un pagātnes pasaulēm pārkāpa, un skolēni atradās savādākā realitātē – laikā, kur vikingi valdīja jūras virsotnēs un zemes dzīlēs.
Viena no galvenajām aktivitātēm bija loka šaušana, kur skolēniem bija iespēja izmēģināt savas prasmes ar loku tieši tāpat, kā to darīja vikingi savā laikā. Šī prasme ne tikai pievērsa uzmanību vikingu ikdienas dzīves svarībai, bet arī attīstīja skolēnu koncentrāciju, precizitāti un pacietību.
Otra no aktivitātēm bija zobenu cīņas mākslas apguve, kur skolēni iepazina vikingu cīņas tehnikas un stratēģijas. Šeit viņi ne tikai mācījās, kā izmantot zobenus, bet arī saprata morālo kodolu aiz katra gājiena – cieņu, disciplīnu un godu.
Bet šis pasākums nebija tikai par prasmju apgūšanu. Tas bija arī par dabas skaistuma un ekoloģijas saprašanu, jo “Daugavas Loki” sniedza skaistu un iespaidīgu ainavu, kas iedvesmoja skolēnus saprast dabas nozīmi gan vikingu laikā, gan mūsdienu pasaules kontekstā.
“Tas bija kā piedzīvojums mūsu senču pēdās,” saka viens no pasākuma dalībniekiem. “Mēs ne tikai iemācījāmies vikingu prasmes, bet arī sajutām tos un to, kā viņi dzīvoja, elpoja un cīnījās. Tas ir kas vairāk nekā tikai pasākums – tas ir piedzīvojums, kas paliks mūsu atmiņās uz visiem laikiem.”
Daugavas Loki izrādījās ne tikai kā vieta, kur skolēni varēja iegrimt vikingu dzīvē, bet arī kā vietu, kur attīstīt savu izpratni par vēsturi, kultūru un dabu. Tas bija ceļojums, kas nesās cauri laikam un telpai, radot iespēju piedzīvot vikingu gara spēku un dabas maģiju.
Informāciju apkopoja J.Kanto