Pirms pāris nedēļām, 5. aprīlī Daugavpils Iespēju vidusskolu 9. klases skolēni devās neaizmirstamā piedzīvojumu ceļojumā uz Koknesi, Cēsvaines pili un Vecticibnieku draudzi Preiļos. Šī ekskursija bija ne tikai izglītojoša, bet arī aizraujoša piedzīvojuma ceļojums, kurā skolēni iepazinās ar Latvijas bagāto vēsturi un kultūras mantojumu.
Ceļojums sākās agrā rītā, kad skolēni, pilni enerģijas un izdevību gūt jaunas zināšanas, sapulcējās pie skolas, lai dotos ceļā. Pirmā galamērķa – Kokneses – apmeklējums bija ieplānots agrā rīta stundā. Kokneses iepretim stāvošais senatnīgais Krimuldas muižas komplekss bija pirmā vieta, kur skolēni varēja iemīlēties Latvijas vēsturē un arhitektūrā. Pavadot laiku pa muižas parku un izbaudot ainavas skaistumu, skolēni arī uzzināja par muižas vēsturi un tās nozīmi reģiona kultūras dzīvē.
Pēc tam, kad skolēni bija ieguvuši priekšstatu par Krimuldas muižu, brauciens turpinājās uz Cēsvaines pili. Šī vēsturiskā pils atrodas viduslaiku vidē un ir viens no Latvijas labāk saglabātajiem viduslaiku pilskalniem. Skolēni ar sajūsmu izpētīja pils ēkas, kāpņus un pagalmus, klausoties stāstus par senajām kaujām un dzīvi viduslaikos. Daži drosmīgākie pat atvēlēja laiku, lai aizdomātos par to, kā būtu dzīvot tālajā pagātnē.
Ekskursijas noslēgumā skolēni devās uz Vecticibnieku draudzi Preiļos. Šī bija iespēja iegrimt Latvijas kultūras un reliģisko mantojumu, kā arī izprast reliģiskās tolerances nozīmi. Draudzes mācītājs viesmīlīgi sagaidīja skolēnus, dalījās ar draudzes vēsturi un parādīja draudzes svētnīcas. Skolēni bija pārsteigti par to, cik daudz vietas reliģija un ticība aizņem Latvijas vēsturē un mūsdienu dzīvē.
Šī ekskursija ne tikai papildināja skolēnu zināšanas par Latvijas vēsturi un kultūru, bet arī radīja neaizmirstamas atmiņas un veicināja draudzību un sadarbību starp klasesbiedriem. Arī skolotāji novērtēja šo ceļojumu kā izcili izglītojošu un motivējošu pieredzi, kas papildināja klasē iegūtās zināšanas un stimulēja jauniešus turpināt interesēties par savu valsti un tās vēsturi. Turklāt, šādas ekskursijas ir būtiska daļa no sabiedrības izglītības un identitātes veidošanas procesa, sevišķi attiecībā uz jaunākajām paaudzēm.
Informāciju apkopoja J.Kanto