ASV diplomātu viesošanās Iespēju vidusskolā

Trešdien, 29.novembrī, Iespēju vidusskolā viesojās augsta ranga viesi – Amerikas Savienoto valstu diplomāti Latvijā – Preses un kultūras atašejs William Couch un Kultūras atašejs Cale Wagner.

Programma paredzēja diskusiju ar 11.a klases skolēniem. Tā patiešām bija aizraujoša viktorīna par ASV ģeogrāfijas, kultūras, vēstures faktiem, un atjautīgākie jaunieši ieguva piemiņas suvenīrus.

Vizītes otrā daļa norisinājās pie kafijas tases, un skolas direktore Ingrīda Brokāne kopā ar Anatoliju Gržibovski iepazīstināja viesus un viņu pavadošās personas no ASV vēstniecības ar skolas specifiku, sasniegumiem un izaicinājumiem. Sarunā tika skartas tēmas, kas ir aktuālas vispārējai izglītībai visā pasaulē. Runāja par valodu zināšanas priekšrocībām un iespējām mācīties ASV augstskolās, demogrāfisko problēmu ietekmi uz skolu, izglītības iespējām, skolu tīkla optimizācijas ieguvumiem un izaicinājumiem, vidusskolu un arodskolu konkurenci un mūsdienu prasībām darba tirgū, un par skolotāja lomu jauniešu izglītošanā.

Diplomātiem saplānoti arī citi pasākumi Daugavpilī, viens no tiem ir vidusskolēnu erudīcijas konkurss American Day, kur piedalās arī mūsu skolas komanda.

Viesi aizbrauca, bet skolā savu darbu turpina Tyrus Van Dyke, ASV Fulbright programmas stipendiāts, kas līdz 31.maijam strādās ar vidusskolēniem vienu reizi nedēļā, šādi piedāvājot jauniešiem iespēju paplašināt angļu valodas zināšanas un sarunvalodas prasmes papildus tradicionālām angļu valodas stundām.

Informāciju sagatavoja direktores vietniece izglītības jomā Ludmila Iļiško.

'
Uz augšu