Atvērto durvju diena Daugavpils Universitātes Daugavpils medicīnas koledžā

Daugavpils medicīnas koledža (DMK) ir pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības un arodizglītības iestāde Daugavpilī. Koledža ir Daugavpils Universitātes aģentūra.

2024.gada 19.martā Daugavpils Universitātes aģentūra “Daugavpils Universitātes Daugavpils medicīnas koledža” aicināja visus interesentus ciemos uz Atvērto durvju dienu! Pasākumu apmeklēja 12.a un 11.b klašu skolēni.

Šāda veida Atvērto durvju dienas ir bieži sastopamas izglītības iestādēs visā pasaulē. Tas ir lielisks veids, kā potenciālajiem studentiem un viņu vecākiem vai citiem interesentiem dot iespēju tuvāk iepazīt konkrēto izglītības iestādi un tās piedāvātās iespējas. Daugavpils Universitātes Daugavpils medicīnas koledžas Atvērto durvju diena piedāvāja dažādas aktivitātes, kas palīdzēja interesentiem iegūt labāku priekšstatu par koledžas dzīvi un mācību procesu.

Ekskursija pa koledžas kabinetiem un auditorijām sniedza iespēju redzēt, kur notiek mācības un kādas ir telpas, kurās studenti apgūst savas prasmes un zināšanas. Iepazīšanās ar aprīkojumu un materiāli tehnisko bāzi ir ļoti svarīga, jo tā palīdzēja interesentiem saprast, ar kādiem resursiem un instrumentiem studenti strādā savās studijās.

Tomēr visvairāk iespaidu varēja atstāt iespēja pašiem darboties un izmēģināt dažādas medicīniskās manipulācijas. Tas ļāva interesentiem ne tikai redzēt, bet arī piedalīties konkrētajās aktivitātēs un saprast, vai medicīnas sfēra ir viņu interesējošais ceļš. Studenti un pasniedzēji noteikti bija labi sagatavoti, lai sniegtu nepieciešamo informāciju un palīdzētu interesentiem sajusties ērti.

Šādas iniciatīvas palīdz veicināt dialogu starp izglītības iestādi un sabiedrību, kā arī ļauj potenciālajiem studentiem veidot reālu priekšstatu par studiju programmām un iespējām. Tas ir svarīgs solis ceļā uz izglītības pieejamību un labāku sapratni par konkrēto izglītības iestādi.

Informāciju apkopoja Jeļena Giņko

'
Uz augšu