Brauciens uz Vāciju

No 15. līdz 23. oktobrim Daugavpils Iespēju vidusskolas jauniešu orķestris Arnolda Grīnberta vadībā piedalījās Minhenes mūzikas nedēļā. Sadarbībā ar Obermencingera ģimnāzijas (Obermenzinger Gymnasium) pasniedzējiem un jauniešu orķestri Vernera Gebharda (Werner Gebhardt) vadībā mūsu skolēni aktīvi piedalījās mūzikas meistarklasēs un koncertprogrammas sagatavošanā.

Ārpus nodarbībām bērni un jaunieši iepazinās ar Minhenes kultūras vidi un muzikālo mantojumu, apmeklēja Minhenes operu, pastaigājās pilsētas vēsturiskajā centrā, apceļoja Bavārijas pilis un ezerus, kā arī pasaulē atpazīstamo rūpnīcu “BMV” un sporta stadionu, kurā notiek starptautiskie čempionāti. Iespēju vidusskolas absolvents, virtuozs džeza mūzikas izpildītājs un Obermencingera ģimnāzijas pasniedzējs Jans Grīnberts kopā ar citiem pasniedzējiem aktīvi iesaistījās nodarbību un pasākumu organizēšanā.

Mūzikas pasākumi vainagojās ar noslēguma koncertu Minhenes koncertzālē Isarphilharmonie ar koncertu “Bayerisch-Lettisches Jazz-Konzert”. Tas bija liels gods uzstāties Minhenes filharmonijā un spēlēt kopā pieredzējušiem mūziķiem. Pirmajā koncerta nodaļā Daugavpils Iespēju vidusskolas jauniešu orķestris spēlēja kopā ar Obermencingera ģimnāzijas jauniešu orķestri. Savukārt otrajā koncerta nodaļā uzstājās Obermencingera ģimnāzijas un Daugavpils Iespēju vidusskolas pasniedzēji kopā ar Arnolda Grīnberta profesionālo mūziķu džeza grupu.

Mēs gribam izteikt īpašu pateicību Obermencingera ģimnāzijas direktoram Olveram Bergam (Oliver Berg), visiem pasniedzējiem un Minhenes ģimenēm, kuras uzņēma mūsu skolēnus. Mēs vēlāmies pateikties Daugavpils Iespēju vidusskolas direktorei Ingrīdai Brokānei un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes vadītājai Marinai Isupovai par atbalstu un iedvesmu realizēt šādu projektu.

Informāciju apkopoja Irina Grinberte, Arnolds Grīnberts

'
Uz augšu