Ceļojums Latgales sirdī

Ceļojums Latgales sirdī.

Pirms doties rudens brīvlaikā DIV 2.e un 2.f klašu skolēni devās ekskursijā uz Aglonu, lai iepazītu un būtu tuvāk latgaliešu kultūrai, lai katrs bērns saprot, ka latgalieša sirds sākas ar maizes klaipu uz lina galdauta.

Aglonas maizes muzejā skolēnus sagaidīja muzeja dvēsele Vija ar stāstu par maizes vēsturi, rudzu maizes gatavošanu pēc sentēvu metodēm un cienāja bērnus ar tikko ceptu maizīti, zāļu tēju un dabīgo ziedu medu.

Tālāk ceļš veda uz Aglonas Briežu darzu. Saimniece labprāt rādīja un stāstīja, daloties interesantā informācijā par briežu audzēšanu. Dambrieži, stalbrieži, Dāvida brieži, ne pārāk daudz, bet 30 noteikti, kas ir pietiekoši, lai lieliski pavadītu laiku svaigā gaisā un lauku klusumā. Var apskatīties arī dažādu briežu nomestos ragus un rotas, ko saimnieki no tiem izgatavo. 

Brauciena noslēgumā apmeklējām noslēpumaino vietu, kas apvīta ar mistiskiem notikumiem un baisiem stāstiem. Velnezers, Čertoks, Čortoks  un Čertaks – nosaukumi nelielam ezeram ar dzidro zilganzaļas krāsas ūdeni melleņu meža vidū.

Neliela ceļojuma laikā katrs skolēns pietuvinājās nedaudz tuvāk Latgalei, iepazīstot tās dabu un tradīcijas. Laimīgi un motivēti turpināt iepazīt dzimto novadu bērni atgriezās mājās.

Informāciju apkopoja klases audzinātājas Alla Viļčinska un Nadežda Fjodorova.

'
Uz augšu