Ceļojums uz Saaremau un Kuresari

Skolēnu ekskursijas ir neaizmirstama pieredze, kas ne tikai papildina izglītību, bet arī sniedz jaunas zināšanas un atmiņas. 2023.gadā 29.-30. Septembrī  9.b klases skolēni devās uz mācību ekskursiju uz Saaremaa – Igaunijas lielāko salu, un Kuresari – vienu no Saaremaa aizraujošākajiem apskates objektiem.

Saaremaa ir viena no Baltijas jūras lielākajām salām, kas slavena ar savu dabas skaistumu un vēsturiskajiem objektiem. Šī salā ir daudz kas piedāvāts gan vēsturiski interesantiem ceļojumiem, gan dabas mīļotājiem. Šeit ir dažas galvenās lietas, ko skolēni varētu apmeklēt un izbaudīt:

Kuressaare Pils: Kuressaare Pils ir viduslaiku cietoksnis, kas ir labi saglabājies. Tas piedāvā ieskatu vēsturē un viduslaiku dzīvesveidā. Skolēni var uzzināt par cietokšņa vēsturi un dzīves apstākļiem tajā laikā.

Muhu salas ceļš: Ceļojums uz Muhu salu ar prāmi , kas ir viegli sasniedzama no Saaremaas, piedāvā iespēju redzēt ainavas, kā arī izbaudīt krāšņu pludmali un vēsturiskos ciematus.

Vēja dzirnavas: Saaremaa vēja dzirnavas ir ne tikai vēsturisks un tehnoloģisks piemineklis, bet arī svarīga daļa no salas kultūras un ainavas. Tās atspoguļo agrīnās lauku dzīves veidu un ir populāra tūristu apmeklēšanas vieta, kas piedāvā iespēju iepazīt gan vēsturi, gan skaisto dabu Saaremaas salā.

Dabas takas un pludmales: Saaremaa ir bagāta ar dabas takām, kurās skolēni var novērot ainavas un dabas dzīvniekus, kā arī baudīt piekrastes pludmales.

Kuresare ir Saaremaas mazākā pilsēta, bet tai ir ļoti svarīga nozīme, jo tā piedāvā daudzas interesantas atrakcijas, kas attīsta skolēnu izpratni par vēsturi un kultūru:

Kuresare pils: Kuresare pils ir vēsturisks ēkas komplekss ar vairākām ēkām, no kurām katra stāsta savu vēsturi. Tas ir lielisks piemērs arhitektūras mantojumam un var sniegt skolēniem izpratni par viduslaiku dzīvi.

Kuresare muzejs: Muzejs piedāvā ieskatu Kuresares vēsturē un kultūrā, un skolēni var apskatīt dažādas izstādes un priekšmetus no pagātnes.

Skolēnu ekskursija uz Saaremaa un Kuresari piedāvā ne tikai iespēju iepazīt vēsturi un kultūru, bet arī izbaudīt dabas skaistumu. Šie divi galamērķi  ir piemēroti, lai paplašinātu skolēnu izpratni par Baltijas vēsturi un dabu. Tas ir piedzīvojums, kas bagātina skolēnu izglītību un atstāj neaizmirstamas atmiņas par skaisto Saaremaa.

Informāciju sagatavoja: Jūlija Kanto, Dace Vereba

'
Uz augšu