Ceļojums zvaigžņu telpās

Skolēnu mācību ekskursijas ir lieliska iespēja paplašināt skolēnu redzesloku un piedāvāt praktisku mācību pieredzi, ko nevar iegūt klasē. 2023.gadā 14.septembrī Daugavpils Iespēju vidusskolas 9.b un 6.c klases skolēni apmeklēja Cēsu Kosmosa centru, kur bērniem bija  iespēja iegrimt zinātnes un kosmosa piedzīvojumu pasaulē.

Cēsis Kosmosa Centrs ir moderna izglītības iestāde, kas veltīta kosmosa izpētei un zinātnei. Tas atrodas gleznainajā pilsētā Cēsīs Latvijā un ir vieta, kurā var iegūt izcilu izglītību par kosmosa zinātni, tehnoloģijām un pētniecību. Centrs piedāvā vairākas izglītības programmas un interaktīvus eksponātus, lai apgūtu kosmosa zinātni ērtā, izklaidējošā un izglītojošā veidā.

Skolēniem ceļojums uz Cēsis Kosmosa Centru nozīmē ceļojumu uz zvaigžņu telpām. Šī ekskursija piedāvā iespēju iegrimt dažādos kosmosa aspektos, kas padarīs mācību procesu interesantāku un aizraujošāku. Kosmosa centrs piedāvā aizraujošas izstādes un interaktīvus eksponātus, kas ļauj skolēniem aplūkot kosmosa daļiņas un izprast tās procesus. Skolēni varēs redzēt kosmosa kuģus, zvaigžņu sistēmas un daudz ko citu.

Starpzvaigžņu Ekspedīcija: Skolēniem būs iespēja piedalīties starpzvaigžņu ekspedīcijā, izmantojot modernas simulācijas un VR tehnoloģijas. Tas ļaus viņiem iegūt izjūtu par kosmosa ceļojumu.

Lekcijas un Darbnīcas: Centrs piedāvā izglītojošas lekcijas un darbnīcas par kosmosa tēmām. Tas sniegs iespēju skolēniem dzirdēt no ekspertiem un patstāvīgi piedalīties eksperimentos.

Ekskursija uz Cēsis Kosmosa Centru nes daudzus ieguvumus skolēniem. Šeit ir daži no tiem:

Iedvesmošana: Kosmosa izpēte ir iedvesmojoša tēma, kas var stimulēt skolēnu interesi par zinātni, tehnoloģijām un inženierzinātnēm.

Praktiskās Iemaņas: Interaktīvās darbnīcas ļauj skolēniem iegūt praktiskās iemaņas un izprast zinātniskus koncepts praktiski.

Stimulē Fantāziju: Ekskursija uz kosmosa centru palīdz attīstīt bērnu radošo domāšanu un fantāziju, aizraujoties ar mīklu un brīnumiem kosmosā.

Kolektīvās Pieredzes: Kopā ceļojot, skolēni veido kopīgas atmiņas un piedzīvojumus, kas stiprina klases kopienas saiknes.

Ekskursija uz Cēsis Kosmosa Centru ir ne tikai izklaidējoša, bet arī izglītojoša. Tā piedāvā iespēju skolēniem piedzīvot kosmosa brīnumus un iegūt dziļāku izpratni par kosmosa zinātni un tehnoloģijām. Šī pieredze var uzliesmot bērnu interesi par zinātni un iedvesmot nākotnes karjeras izvēli. Tā ir kā ceļojums uz zvaigžņu telpām, kurā skolēni var apgūt zināšanas un sajust kosmosa noslēpumus.

Informāciju sagatavoja:

9.b klases audzinātāja Jūlija Kanto

6.c klases audzinātāja Jekaterina Sokolova

'
Uz augšu