Ciemos pie ugunsdzēsējiem

Katru gadu 17.maijā Latvijā atzīmē Ugunsdzēsēju un glābēju dienu.  Tā ir īpaša diena, jo suminām cilvēkus, kuru ikdienas darbs ir saistīts ar cilvēku dzīvību, ar milzīgu risku, ar pašaizliedzību un varoņdarbiem, ar drosmi un spēku.

Saulainajā 24.maija rītā, mūsu audzēkņu grupa “Puķītes” devās mācību pārgājienā, lai apmeklētu VUGD Latgales reģiona brigādes 3. daļu. Ieejot pa vārtiem, mūs uzreiz sagaidīja pārsteigums: divas lielas ugunsdzēsēju mašīnas ar iedegtām mirgojošām zilām bākugunīm izbrauca no garāžas, lai sasveicinātos ar mums. Arī visa ugunsdzēsēju brigāde gaidīja mūsu mazos ceļotājus, lai pastāstītu par savu grūto un atbildīgo darbu. Ugunsdzēsēju komandieris iepazīstināja bērnus ar speciālo glābšanas un ugunsdzēsības aprīkojumu, pastāstīja bērniem par saviem dienesta pienākumiem un darba bīstamību. Īpašu interesi bērnos izraisīja ugunsdzēsēju mašīnas. Ugunsdzēsēju pārstāvji ļāva apskatīt ugunsdzēsēju mašīnas ne tikai no ārpuses, bet arī no iekšpuses. Kādā sajūsmā bija bērni, kad viņiem piedāvāja iekāpt ugunsdzēsēju mašīnā! Profesijas pārstāvji parādīja savas dienesta telpas, atpūtas telpu un nelielu sporta zāli, pastāstīja par VUGD Latgales reģiona brigādes 3. daļas varoņiem, iepazīstināja ar neliela muzeja eksponātiem. Bērni apskatīja ugunsdzēsēju tērpus, ķiveres, zābakus un katram pirmsskolniekam bija iespēja pielaikot ugunsdzēsēja formu.

Bērni uzzināja, kā rīkoties ikdienas svarīgās situācijās, lai izvairītos no uguns nelaimes, un ko darīt, ja nepieciešama glābēju palīdzība.

Ekskursijas nobeigumā ikviens audzēknis varēja iejusties ugunsdzēsēja lomā: ar nelielu ugunsdzēsēja palīdzību, bērni turēja ūdens šļūteni, lai izmēģinātu ūdens spiediena spēku.

Mēs esam pateicīgi VUGD Latgales reģiona brigādes 3. daļas darbiniekiem, par iespēju iepazīstināt bērnus ar drosmīgo un bīstamo profesiju. Noteikti dosimies ciemos arī nākamgad!

Rakstu sagatavoja pirmsskolas izglītības skolotāja Irina Borisika.

'
Uz augšu