Ekskursija uz bibliotēku

Šonedēļ DIV pirmsskolas vecākās un sagatavošanas grupu bērni devās uz Jaunbūves bibliotēku, lai ceļotu  grāmatu pasaulē. 24.-25. janvārī pirmsskolnieki apciemoja bibliotēku, lai iegūtu jaunas zināšanas, kā arī jaunu pieredzi, jo daži bērni apmeklēja bibliotēku pirmo reizi.

   Šoreiz Jaunbūves bibliotēka piedāvāja mūsu mazajiem lasītājiem izzinošu nodarbību, veltītu Margaritas Stārastes mākslai un daiļradei. Bērni uzzināja, ka Margarita Stāraste ir iemīļota bērnu grāmatu autore un ilustratore, iepazinās ar rakstnieces grāmatām un to varoņiem, noklausījās pasaku par piparkūku vīriņu – Kraukšķīti. Jauks un pārsteidzošs brīdis bērniem bija multfilma par Zīļuku. Tik mīļi bija uzzināt, ka šis varonis jau ļoti sen ir iekarojis ne tikai bērnu, bet arī pieaugušo sirdis. Šī pasākuma laikā, bērni ne tikai klausījās un skatījās, bet arī aktīvi piedalījās jautrajā stafetē, kur pirmsskolniekiem ar sniega piku veidotāju palīdzību bija ātri un veikli jāpiepilda spaiņi! Protams, uzvarēja draudzība! Brīnišķīgi, ka bērniem bija iespēja parādīt savas zināšanas, viņi ar tādu prieku un aizrautību atbildēja uz bibliotekāres jautājumiem, uzmanīgi sekoja līdzi notiekošajam!

          Bērniem ļoti patika nodarbība. Kura bibliotēka var būt bez grāmatu lasīšanas? Šī pasākuma beigās, mazajiem dalībniekiem tika dota lieliskā iespēja izvēlēties sev tīkamāko grāmatu un ar lielu interesi papētīt to! Uz bibliotekāra jautājumu, vai bērni vēlreiz apmeklēs bibliotēku, pirmsskolnieki pārliecinoši atbildēja – jā!

Rakstu sagatavoja pirmsskolas izglītības skolotāja Irina Borisika.

'
Uz augšu