Gaisma pašu rokām Krustpils pilī

18.oktobrī 3.e un 3.f klases izglītojamie devās mācību ekskursijā uz Jēkabpilī. Ekskursijā tika integrēts vairāku mācību priekšmetu saturs, tādējādi papildinot zināšanas dabaszinībās, dizainā un tehnoloģijās, vizuālajā mākslā un sociālajās zinībās.
Skolēni apmeklēja Krustpils pili un Jēkabpils vēstures muzeju. Gida vadībā iepazīstinājās ar pils vēsturi, pastāvīgo ekspozīciju, aplūkoja restaurācijas laikā atjaunotās pils interjera detaļas. Apmeklēja Jēkabpils pilsētas vēstures ekspozīcijas – “Krustpils. Jēkabpils. Daugava”, “Vecticībnieki Jēkabpilī”, “Izgatavots Jēkabpilī 19.- 20. gadsimtā”, “Cīņas par brīvību 20. gadsimtā”, “Mēs lepojamies”, “Senvēsture”. No atjaunotā pils vārtu torņa skatu platformas vēroja Jēkabpils pilsētas panorāmu, kura apbūra ar rudens krāsām. Pēc ekskursijas programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros ekskursijas dalībnieki apmeklēja darbnīcu “Gaisma pašu rokām”, kur skolēniem bija iespēja izmēģināt roku sveču izgatavošanā.

 Ekskursijas beigās izglītojamie apmeklēja Jēkabpils Mežaparku, kur  ir pieejams bērnu rotaļu laukums ar “Lūšu māju”, 10 metrus gara koka vingrošanas iekārta “Lūša taka”, pēdotāju taka, spēle “Meža domino”.       

Pēc izglītojamo atsauksmēm mācību ekskursija bija saliedējoša, aizraujoša un izglītojoša!

Informāciju apkopoja T.Klycheva,  J.Tereščenkova.

Daugavpils Iespēju vidusskola īsteno Kultūrizglītības programmu “Latvijas skolas soma” nodrošina skolēniem valsts apmaksātu iespēju regulāri iepazīt Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes tā attīstot kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, mazinot sociālo nevienlīdzību un spēcinot lepnumu par savu valsti un tās cilvēkiem.
'
Uz augšu