Latvijas Veselības sporta nedēļa pirmsskolā

Jau 12 .gadu pēc kārtas Latvijā norisinājās  Latvijas Veselības sporta nedēļa. Veselības nedēļas galvenā ideja ir mudināt ikvienu Latvijas iedzīvotāju vairāk iesaistīties fiziskās aktivitātēs.

Daugavpils Iespēju vidusskolas pirmsskolas izglītības grupas Liepājas ielā 37  un Tukuma ielā 47A  aktīvi iesaistījās “Latvijas Veselības sporta nedēļa 2023”.

Neliels atskats uz novadītajiem pasākumiem nedēļas garumā:

Paši mazākie audzēkņi (no 1 līdz 2 gadiem)  kopā ar skolotājām Valentīnu Šijāni un Jūliju Jermašenoku   iepazina unmēģināja  rotaļāties ar ežu bumbām.

            Grupas “Taurenīši” audzēkņi (no 2 līdz 3 gadiem) ar skolotājām Marinu Turzenoku un Tatjanu Ivanovu  piedalījās izpriecē  ,,Mana jautrā  bumba”  – vingrinājās mest bumbu mērķī, kā arī  tālumā  – gan  ar labo, gan ar  kreiso roku.

            Grupas “Saules zaķīši” (no 2 līdz 3 gadiem) audzēkņi kopā ar pirmsskolas izglītības skolotāju  Zoju Parfjonovu  organizēja  sporta spēles rotaļu laukumā un  izpriecu “Pa taisnu celiņu”  bērnudārza zālē.

            Bērni vecumā no 3 līdz 5 gadiem, ar skolotājām Arinu Maigo, Svetlanu Znatnovu, Irinu Rjazancevu, Anželu Morozovu, Olgu Demjanovu, Valentīnu Osipovu, Liliju Tuktarovu  piedalījās fiziskās aktivitātēs iekštelpās – Sporta spēles zālē  “Sports Rudens krāsās”, “Jautrie starti”. Sportiskās aktivitātes izraisīja  daudz pozitīvu emociju, bērni jutās iedvesmoti gan no aktivitātēm, gan no sacensību gara. Audzēkņi veica  arī ceļojumu apkārt bērnudārzam pastaigas laikā “Lielais ceļojums apkārt mūsu bērnudārzam (500 metri).  Bērniem bija liels prieks! Noslēgumā katrs dabūja savu medaļu!

Savukārt bērni vecumā no 5 līdz 7 gadiem popularizēja veselīgu dzīvesveidu un iesaistījās  sportiskās, veselīgās un fiziskās aktivitātēs. Grupas “Puķītes” bērni kopā ar skolotājām Anželu Selicku un Irinu Borisiku novadīja sporta nodarbību “Veselā miesā, vesels gars”. Tika organizētas spēles ar skriešanu, stafetes ”Sašķiro augļus, dārzeņus, ogas!”, Nepaklausīgs apelsīns”, “Kura komanda ātrāk izvilks rāceni?”, “Citronu sacensības” . Tik daudz pozitīvu emociju, tik daudz laimīgu bērnu!

Grupu “Skudriņas”,  “Zvaniņi “  un “Stariņi” audzēkņi  kopā ar  skolotājām Svetlanu Makejevu, Irēnu Marčenko,  Ludmilu Borisiku, Anitu Spilu, Sandru Pizāni un Svetlanu Vasiļjevu  devās garajā mācību pārgājienā (kopā 3,6 km) uz Gubišča ezeru. Parkā  novēroja un salīdzināja  kokus, dažādas krāsu lapas. Pie ezera  radās iespēja pavērot gulbju ģimeni, nostiprināt skaitli  seši, apēst garšīgās sviestmaizes, izskrieties, izlēkāties,  kopā ar draugiem pavadīt laiku, aktīvi atpūšoties.

Lai visiem dalībniekiem un atbalstītājiem sports kļūst par veselīga dzīvesveida sastāvdaļu un viens no labākajiem un lētākajiem slimību profilakses veidiem!

Informāciju sagatavoja: Daugavpils Iespēju vidusskolas pirmsskolas izglītības metodiķe Inese Domkova

'
Uz augšu