Lūcijas dienas pasākums

13. decembrī Zviedrijā tiek svinēta Lūcijas diena, kas iezīmē Ziemassvētku sākumu, cerību un gaismu. Valodas grupas 10. un 11.b klasē mācās zviedru valodu un šogad sarīkoja īstas Lūcijas dienas svinības, lai iejustos luciatåg dalībnieku lomās, padziedātu zviedru dziesmas un iepazīstinātu ar šo tradīciju klasesbiedrus un viesus.

19.decembrī B korpusa aktu zāle piepildījās ar sveču gaismām, jo ienāca pati Lūcija ar saviem draugiem un iedvesmojošo „Natten går tunga fjät” dziesmu. Vadītāji pastāstīja, ka šie svētki ir ne tikai saglabājušies no 4. gadsimta, bet arī izplatījušies un iemantojuši milzīgu popularitāti citviet pasaulē. Lūcijas dienas tradīcijas aizsakās reformācijas laikā, taču tikai 19.gs. beigās Zviedrijā tie ir kļuvuši par nacionālajiem svētkiem, zviedru identitātes neatņemamu sastāvdaļu. Kopš 1991. gada arī Latvijā svin Lūcijas dienu, to īpaši atzīmē skolās, biedrībās un draudzes namos.

Skolēni izspēlēja leģendu par svēto Lūciju, kuru iestudēja Teātris un drāma stundās. Kā arī teatralizētajā priekšnesumā pavēstīja par šīs dienas latviešu tradīcijām un teicieniem, jo arī Latvijā senos laikos 13. decembris, tika uzskatīts par tā laika nogriežņa sākumu, kad gaišie spēki gūst uzvaru par tumšiem spēkiem un diena kļūst garāka. Skatītāji arī iesaistījās svinēšanā, dziedot līdzi korim dziesmu „Klusa nakts, svēta nakts”.

Pasākuma beigās klātesošiem bija iespēja pārbaudīt savas zināšanas par Lūcijas dienu izspēlējot kahoot viktorīnu, kuru sagatavoja 10.klases skolēni. Labākie spēlētāji saņēma balvas.

Informāciju sagatavoja zviedru valodas skolotāja T.Jevstafjeva-Aksjuta un stundas Teātris un drāma skolotājs V.Vasiļjevs

'
Uz augšu