Mēs mīlam savu valsti

Pagājušajā nedēļa Latvijai tikai veltīta īpaša uzmanība stundās. Skolēni labprāt iesaistījās visas aktivitātēs.

 2.e klasē angļu valodas stundās tēmas “Clothes” noslēguma stundas laikā notika patriotisks pasākums “Zīmes tautastērpos”, kurā laikā skolēni iepazinās ar Latvijas novadu tautastērpu īpatnībām un latvju zīmēm. 

Pasākuma sākumā skolēni tautas deju mūzikas pavadījumā iesildījās ar kustībām un noskaņojās uz nodarbības tēmu. Skolēni tika sadalīti četrās grupās – atbilstoši Latvijas novadiem. Katra komanda rādīja kartē savu atrašanos, sekoja līdzi skolotājas stāstam par tautastērpu īpatnībām katrā novadā, aplūkoja Lielvārdes jostas simbolus. 

Dalībnieki aktīvi diskutēja par latvju zīmju rašanās un salika kartiņas ar zīmēm un iespējamiem to objektiem dabā, iemācījās zīmju nosaukumus angļu valodā, meklēja atšķirības tērpos. 

Pasākuma beigās katra grupa izkrāsoja sava novada tautastērpus atbilstoši to īpatnībām un izdekorēja ar latvju zīmēm, pastāstīja angļu valodā par krāsām un simboliem, kurus izmantoja. Pasākuma rezultātu – labāko darbu informatīvo izstādi – var aplūkot 206.kabinetā. 

Visi dalībnieki saņēma piemiņas dāvanu – simbolisku daļu no Lielvārdes jostas: grāmatzīmi ar latvju zīmēm. 

6.a klase valodas stundā sagatavoja koncertu “Mana Latvija dzejā”. Stundā izskanēja burvīgi vārdi par Rīgu un Latviju.

Skolēni secināja, ka visi ceļotāji, braucot pie mums ciemos gūst neaizmirstamus iespaidus par mūsu krāšņo valsts. Visi skolēni bija pateicīgi par koncerta organizēšanu.

Informāciju sagatavoja svešvalodu skolotājas Tatjana Jevstafjeva-Aksjuta, Valentīna Titoka, Aija Makarova

'
Uz augšu