Miķeļdiena pirmsskolā

Rudentiņ, bagāts vīrs,

Daudz tu mums dāvināji:

Pilnas klētis labībiņas,

Pilnas ķešas sudrabiņa.

Cik brīnišķīgi, ka rudens lutina mūs ar siltu laiku. Arī piektdien,  29. septembrī bija vasarīgs un saulains laiks. Kāpēc šī diena bija tik īpaša mūsu pirmsskolai, kāpēc mūsu mazie audzēkņi ar nepacietību gaidīja un gatavojās šai dienai?

29.septembrī mūsu iestādes C un D korpusos, tika rīkotas svinības veltītas gadskārtu svētkiem- Miķeļiem! Tie ir rudens saulgrieži, kad saule pagriežas uz ziemas pusi. Jau no paša rīta pirmsskolas pagalmā sapulcējās gan mazie, gan lielie bērnudārznieki,  lai svinētu šos skaistus un bagātos svētkus. Bērni draudzīgā lokā  dziedāja tautasdziesmas, gāja latviešu tautas rotaļās, dejoja tradicionālās tautas dejas. Bet kādi svētki ir bez galvenā varoņa?  Miķelis izklaidēja bērnus visa pasākuma laikā, piedāvājot dažādas jautras rotaļas un spēles.

Miķeļi ir arī ražas svētki un par šīs dienas kulmināciju kļuva protams Miķeļdienas tirdziņš. Kādā sajūsmā bija bērni iejusties gan pircēju, gan pārdevēju lomās! Sagatavošanas grupu bērni piedāvāja pārdošanai pašgatavotus cienastus, cepumus, pīrāgus, augļus un dārzeņus un citus gardumus. Zīmīgi, ka šogad uz šiem svētkiem bija aicināti arī vecāki, kuri kopā ar bērniem gatavojās šai dienai: mājās meklēja receptes, kopā darbojās virtuvē. Pārdevēji un viņu vecāki rūpīgi pārdomāja  kā glītāk iekārtot tirgošanās vietu,  kā noformēt savu preci, lai pievērstu pircēju uzmanību.

Tas ir ļoti svarīgi un nozīmīgi sajust ģimenes siltumu, palīdzību, pabūt kopā un novērtēt arī citu dalībnieku centienus un darbus. Paldies atsaucīgajiem vecākiem par atbalstu un palīdzību, gatavojoties šim pasākumam. Svētki ir izdevušies! Tā ir lieliskā tradīcija, kas jāturpina!

Informāciju apkopoja pirmsskolas izglītības grupas „T6 Puķītes” skolotāja Irina Borisika.

'
Uz augšu