Interešu izglītība (pulciņi) ■ Tehniskā jaunrade

Digitālais dizains

Digitālais dizains šodien ir būtiska pilnvērtīgas izglītības komponente. Zināšanas un praktiska pieredze digitālajā dizainā ir durvis uz rītdienas zinātni, rūpniecību un jaunradi. Šādas nodarbības sevišķi ir ieteicamas jauniešiem ar attīstītu radošo, tehnisko un matemātisko domāšanu. Digitālais dizains palīdz skolēniem realizēt savas jaunās idejas, ļauj skolēniem izveidot jebkāda veida prototipus un sniedz skolēniem iespēju iet kopsolī ar mūsdienu inovācijām.

Robotika

Robotikas pulciņš ļoti populārs un pieprasīts skolēnu vidē. Šajā pulciņā darbojas dažāda vecuma skolēni, sākot ar zinātkārajiem sākumskolas skolēniem un beidzot ar nopietnajiem un gudrajiem vidusskolēniem.

Nodarbības notiek uz konstruktora Lego Mindstorms bāzes un Arduino robotiem.

Nodarbību laikā tiek attīstīta gan loģika, gan domāšana. Robota uzbūve un programmēšana ir sarežģīts uzdevums, kur nepieciešamas matemātikas, fizikas, bioloģijas un valodu zināšanas.

Pulciņa dalībnieki katru gadu veiksmīgi piedalās reģionālajās un Latvijas robotu sacensībās. Robotu veidošana ir ļoti aizraujoša nodarbošanās, tāpēc stundas paiet nemanāmi, bet ļoti interesanti un aizraujoši!

Inženieru laboratorija

Interešu izglītības nodarbības “INŽENIERU LABORATORIJA”  ir domātas tiem, kurus interesē tehnoloģijas un datortehnika, kuriem ir vēlme tās izprast un pašiem iemācīties modelēt un konstruēt. Nodarbības veicina elektronikas, datora uzbūves un 3D printēšanas pamatu apgūšanu, kā arī mudina skolēnus realizēt savas idejas šajā jomā.

Inženieru laboratorijā skolēniem ir iespēja nostiprināt savas zināšanas fizikā, informātikāprogrammēšanā un matemātikā, kas noderēs arī skolas mācību programmas apgūšanā.

'
Uz augšu