Piedzīvojums Dabā: Skolēni Dodas Pārgājienā uz Krāslavu

Pārgājieni dabā ir neaizstājama pieredze, kas sniedz skolēniem iespēju sajust dabas skaistumu un piedzīvot kopīgus piedzīvojumus. 2023.gadā 12.a klases skolēni devās ikgadēja rudens uz Krāslavu, Latvijas pilsētu, kas piedāvā daudzas dabas skaistuma vietas un aizraujošas piedzīvojumu iespējas.

Krāslava ir vieta, kurā ir apvienotas gan kultūras, gan dabas bagātības. Tas atrodas Latvijas austrumos un ir pazīstams ar savām gleznainajām ezeriem, mežiem un ainavu skaistumu. Šī pilsēta ir kā ideāla atrašanās vieta, lai izbaudītu dabas brīnumus.

Pirms ceļojuma skolēniem bija jāsagatavo sevi un jāiegūst zināšanas par dabas apstākļiem un vides ilgtspējību. Viņi izstrādāja sava maršruta plānu un apgūja pamatprasmes: orientēšanos dabā un pirmās palīdzības sniegšanu. Tas bija ne tikai iespējams mācīties no grāmatām, bet arī praktiski piemērot šīs prasmes.

Pašā ceļojumā skolēni uzsāka savu piedzīvojumu, dodoties ceļā pa mežiem un ezeriem. Šis pārgājiens piedāvāja daudzas iespējas:

Saikne ar Dabu: Skolēni sajuta sevi kā daļu no dabas, staigājot pa mežiem, uzklausot putnu dziesmas un novērojot dzīvniekus.

Fiziskā Aktivitāte: Pastaigas pa dabu ir lielisks veids, kā palielināt fizisko aktivitāti un veselību. Tas arī attīsta izturību un izturību.

Komandas Darbs: Ceļojums prasīja komandas darbu, kur skolēniem bija jāsadarbojas, lai sasniegtu kopējos mērķus un atrisinātu problēmas.

Izglītojošā Pieredze: Skolēni ieguva izpratni par dabas aizsardzību un vides ilgtspējību, jo viņi bija tieši saistīti ar dabas vidi un tās vērtību.

Pārgājiens uz Krāslavu bija ne tikai piedzīvojums, bet arī mācību pieredze. Skolēni ne tikai ieguva praktiskas iemaņas orientēšanās un dzīvošanā dabā, bet arī ieguva dziļu izpratni par Latvijas dabas skaistumu un svarīgumu. Šī piedzīvojuma laikā viņi radīja neatmaksājamus atmiņu fragmentus un stiprināja savas attiecības un savstarpējo uzticību.

Informāciju sagatavoja bioloģijas skolotāja Jūlija Kanto

'
Uz augšu