Pirmsskolas izglītojamo aktivitātes Zemes dienā

Katru gadu 22.aprīlī visa pasaule svin Zemes dienu. 2024.gada Zemes dienas tēma ir “Planēta pret plastiku”. Šī tēma pievērš uzmanību plastmasas piesārņojuma problēmai un veidiem, kā mēs varam samazināt plastmasas izmantošanu un tās negatīvo ietekmi uz vidi. Šogad pirmsskolas bērni pievienojās šim svarīgajam pasākumam un aktīvi piedalījās izglītojošās aktivitātēs, kurās tika aplūkota plastmasas ietekme uz planētu, kā arī tika runāts par veidiem, kā samazināt plastmasas izmantošanu ikdienas dzīvē.

Bērni mācījās šķirot atkritumus, izmantojot dažādas krāsas konteinerus. No vienas puses, bērni mācījās, ka plastmasas šķirošana no citiem atkritumiem ir būtiska, lai veicinātu pārstrādi un samazinātu piesārņojumu. No otras puses, viņi izprata, ka organisko materiālu, piemēram, pārtikas atlieku, kompostēšana ir veids, kā atbalstīt dabas ciklu un samazināt atkritumu apjomu.

Pirmsskolnieki zīmēja plakātus, kurus pēc tam piekāra telpās un arī uz iestādes žoga, lai dalītos ar garāmgājējiem par vides aizsardzību. Ar krāsainiem attēliem bērni brīdināja par plastmasas izmantošanas sekām un iedrošināja citus pievienoties cīņai pret plastmasas piesārņojumu.

Bērni un viņu ģimenes tika rosināti padomāt par savu ikdienas uzvedību un izvēlēm, lai samazinātu plastmasas izmantošanu. Bērni uzzināja par alternatīvām izejvielām un produktiem, kas var aizstāt plastmasu ikdienas dzīvē, piemēram, auduma maisiņiem, stikla pudelēm un bioloģiski ražotiem produktiem.

Zemes dienas svinības bija pilnas ar izglītojošām aktivitātēm, radošumu un patiesu apņēmību veikt pozitīvas pārmaiņas pasaulē. Ar savu aktīvo iesaistīšanos bērni parādīja, ka nekad nav par agru sākt rūpēties par mūsu planētu un veikt konkrētus pasākumus tās aizsardzībai.

Sagatavoja skolotājs mentors Jeļena Griņeviča

'
Uz augšu