Robotex International 2023

Ja ir kādas sacensības, kuras robotu būvētāji gaida ar vislielāko nepacietību, tad tās noteikti ir Robotex International.

Starptautiskās sacensības Robotex International šogad notika 17.-18. novembrī Igaunijā, Tallinā, Unibet arēnā, kurā pulcējās planētas labākie robotu inženieri no 26 pasaules valstīm: no Alžīrijas, Albānijas, Bulgārijas, Ķīnas, Kipras, Indijas, Čehijas, Igaunijas, Anglijas, Grieķijas, Itālijas, Kazahstānas, Lietuvas, Meksikas, Nīderlandes, Korejas, Zviedrijas, Turcijas, ASV, Latvijas u.c. valstīm. Kopumā sacensībās piedalījās 887 komandas, vairāk nekā  3000 dalībnieki – gan skolnieki, gan studenti, gan citi robotikas entuziasti bez vecuma ierobežojuma.

Šis gads ir īpašs, jo šogad PIRMO reizi šajās sacensībās piedalījās mūsu skolas ROBOTIKAS komanda: Ņikita Morozovs, Ņikita Prževosskis, Romualds  Aleksandrovs un Evelina Kostjuka.

Mēs varam lepoties ar saviem bērniem, jo Lego Sumo 14+ disciplīnā mūsu komanda ieguva 8.vietu!

Izsakām vislielāko pateicību Daugavpils Iespēju vidusskolas komandas dalībniekiem par ieguldīto darbu, gatavojoties sacensībām, īpaši Dmitrijam Marcinkevičam un visai viņa lielajai ROBOTIKAS komandai!

Milzīgs paldies tiem, kuri bija klāt komandas tapšanas pirmsākumos un kuri atbalsta joprojām, tiem, kuri šogad neiekļuva komandā, bet ļoti daudz palīdzēja darbu realizācijā!

Liels paldies Daugavpils Pilsētas Izglītības pārvaldei par finansiālo atbalstu, kas deva iespēju mūsu komandai piedalīties šajā starptautiskajā pasākumā!

Liels paldies Robotex  organizatoriem un īpaši pateicības vārdi ir jāpasaka Robotex izpilddirektoram Nathan Metsala!

Informāciju apkopoja Daugavpils Iespēju vidusskolas direktores vietnieks izglītības jomā Vilnis Vanaģelis

P.S. Zināšanai:

Robotika ir lietišķā zinātne, kas nodarbojas ar automatizēto tehnisko sistēmu (robotu) izstrādāšanu. Terminu ieviesa rakstnieks — fantasts Aizeks Azimovs 1942.gadā (vārds robots parādījās agrāk, Karela Čapeka 1920. gada lugā «R.U.R.»).

Robotika balstās uz tādām zinātnes disciplīnām kā elektronika, mehānika, programmas nodrošinājums. To iedala celtniecības, rūpniecības, sadzīves, aviācijas un ekstremālā (kara, kosmiskas, zemūdens) robottehnikā.

'
Uz augšu