ROBOTIKA DAUGAVPILS 2024

2024. gada 20. aprīlī Daugavpils Iespēju vidusskolā jau otro gadu pēc kārtas Daugavpilī norisinājās Latvijas Robotikas čempionāta sacensību posms „ROBOTIKA DAUGAVPILS”. Sacensībās piedalījās Latvijas skolēni, jaunieši un amatieri, tehniskās jaunrades pulciņu, klubu un robotikas klubu dalībnieki, kuri konstruē un programmē robotus.

 ROBOTIKA DAUGAVPILS startēja vairāk nekā 200 roboti, un tas ir pierādījums tam, ka inženierzinātņu robotikas nozare var būt interesanta un aizraujoša jau no bērnības un šī interese var kļūt par pamatu nākotnes profesijai, kura ir labi atalgota un pieprasīta darba tirgū.

            Ļoti priecē, ka ar katru gadu arvien vairāk un vairāk sacensību dalībnieku pāriet no LEGO disciplīnām uz elektroniku un pašveidotiem robotiem. Šī diena ir tam pierādījums – 4 ringi MINI Sumo sacīkstēm un liels dalībnieku skaits brīvajā freestyle kategorijā.

            Šogad pirmo reizi Daugavpilī tika novadītas dronu sacīkstes. Tās ir vizuāli skaistas, dinamiskas un interesantas sacensības, kur dalībnieki veic grūtus uzdevumus ļoti lielā ātrumā.

Sacensībās notika 16. disciplīnas:

LEGO Sumo skolēniem līdz 12.gadiem

LEGO Sumo skolēniem no 13 līdz 18 gadiem

LEGO Sumo PRO (bez vecuma ierobežojuma)

LEGO Līnijsekošana skolēniem

LEGO Folkrace skolēniem

IROBOT sumo

Līnijsekošana skolēniem (bez turbīnam)

Līnijsekošana PRO

MINI Sumo skolēni

MINI Sumo PRO

FOLKRACE skolēniem

FOLKRACE PRO

FREESTYLE

FREESTYLE LEGO

DRONI

SUMO 2X2

Cīņas ilga vairāk nekā septiņas stundas! Šajā laikā tika noskaidroti labākie Latvijas roboti. Tomēr gribētos uzslavēt katru dalībnieku, kas piedalījās sacensībās, jo viņa izveidotais robots bija unikāls un īpašs, un tajā ieguldīts darbs un laiks. 

Robotikas sacensības ir interesantas gan skolēniem, gan pedagogiem, jo tieši sacensību laikā var izbaudīt gandarījumu par padarīto darbu, gūt un dalīties pieredzē ar domubiedriem, robotikas pulciņu vadītājiem un cilvēkiem, kas aizraujas ar robotiku. Nodarbošanās ar robotiku palīdz īstenot jauniešu idejas un radīt inovatīvus risinājumus problēmām, ar kurām saskaras mūsdienu zinātne.

Lielu paldies gribētos pateikt visiem atbalstītājiem.

Paldies pasākuma ģenerālsponsoriem – Daugavpils valstspilsētas pašvaldībai un Daugavpils pilsētas izglītības pārvaldei.

 Robotu skolai un Mans robots – paldies par atbalstu pasākuma organizācijā un sarūpētām balvām.

Geidans Solutions ir IT uzņēmums ar 15-gadīgo pieredzi nozarē ar Latvijas filiālēm Daugavpilī un Rēzeknē. Vienmēr ir PAR jauniem talantiem un idejām. Arī šogad atbalsta robotikas čempionātu.

PRC.LV paldies par sarūpētām dāvanām.

Print Plus – paldies par ieguldīto darbu vizuālā attēla veidošanā.

Robopilots – paldies par dronu sacensību organizāciju.

Preiļu Robotikas klubs, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs “Zeimuļs” un Transporta un sakaru institūts  – paldies par atbalstu pasākuma organizācijā.

Latgales reģiona attīstības aģentūra , Robonet  un Goodman group –  paldies par aprīkojumu sacensību organizācijai.

      Daugavpils Iespēju vidusskolas darbiniekiem un skolēniem,  visiem, kas sniedza atbalstu sacensību organizēšanā un norisē.

Informāciju apkopoja D.Marcinkevičs

Sižetu sagatavoja Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa

'
Uz augšu