Sarunas par profesijām

Pirmos soļus ceļā uz savu nākotnes profesiju bērns sper bērnībā. Tieši tad viņš iejūtas ārsta, pavāra, pārdevēja, šofera lomās – tās profesijas, kuras redz sev apkārt. Pedagoga karjeras konsultanta uzdevums ir ne tikai atklāt bērnam plašu profesiju klāstu, bet arī palīdzēt viņam saistīt savus vaļaspriekus un talantus ar pieaugušo darbu.

 22. un 23. aprīlī pedagoģe karjeras konsultante apmeklēja vecākās un  sagatavošanas grupas gan Liepājas ielas, gan Tukuma ielas pirmsskolas izglītības iestādēs.

Nodarbība bija ļoti dinamiska, bērni izpildīja dažādus uzdevumus, mēģināja atpazīt dažādu profesiju pārstāvjus un apsprieda katras profesijas darba pienākumus. Nodarbības laikā bērni veica dažādas darbības, līmēja, grieza, lasīja, rakstīja, kas attīstīja viņu prasmes, kas būs nepieciešamas skolā.

Profesijas izvēle ir sarežģīts un nozīmīgs process katra cilvēka dzīvē. Kādu dienu mūsdienu pirmsskolas vecuma bērniem būs jāizdara pareizā izvēle savā profesijā. Jo ātrāk sākt runāt par darba nozīmi, jo vieglāk topošajam pusaudzim būs izdarīt šo izvēli.

Informāciju sagatavoja

Pedagoģe karjeras konsultante

Jelena Giņko

'
Uz augšu