SkillsLatvia 2024

No 8. līdz 11. maijam Rīgā, Ķīpsalā notika nacionālais  jauno profesionāļu meistarības konkurss “SkillsLatvia 2024.” 9. maijs bija apmeklētājiem atvērtā diena. Skolēniem no Daugavpils bija iespēja piedalīties šajā pasākumā un attīstīt savu karjeras izglītību. No Daugavpils Iespēju vidusskolas projektā piedalījās 8.e klases skolēni Iļja Raščevskis un Maksims Savickis, un 8.f klases skolēni Ainārs Kluss un Milana Macko.

Konkursā piedalījās vairāk nekā 120 konkursanti no 30 profesionālās izglītības iestādēm Latvijā. Jaunie profesionāļi divu dienu laikā demonstrēja savas prasmes nozaru ekspertu veidotajos darba uzdevumos.

Iļja: «Skills Latvija 2024 bija fantastisks pasākums, kas sniedza unikālu iespēju iepazīt dažādas profesijas un to pārstāvjus. Bija ļoti interesanti redzēt, kā cilvēki demonstrē savas prasmes un zināšanas. Organizācija bija augstā līmenī, un katrs stends bija rūpīgi sagatavots, lai parādītu labāko no katras nozares. Īpaši patika, ka bija iespējams piedalīties dažādās aktivitātēs un darbnīcās, kas deva praktisku ieskatu dažādās profesijās. Arī lektoru prezentācijas bija iedvesmojošas un motivējošas, sniedzot noderīgus padomus un ieskatus par karjeras izaugsmi. Šis pasākums man palīdzēja labāk saprast, uz kādu mācību iestādi iešu pēc skolas beigšanas.»

Maksims: «Pēc viesošanās brīnišķīgajā pasākumā, kas saucas “SkillsLatvia 2024”, gribu teikt, ka tā bija ļoti interesanta un noderīga pieredze, ko varēja iegūt. Šajā pasākumā varēja uzzināt, kā tieši strādā dažādi profesiju pārstāvji. Man visinteresantāk bija izmēğināt sevi medecīnas jomā un iegūt lielisku pieredzi un praktiskas zināšanas. Tāpat gribas teikt, ka pārstāvji labprāt dalījās savās zināšanās un pieredzē. Pēc manām domām, šādi pasākumi palīdz cilvēkiem labāk tikt skaidrībā par sevi un saprast ar ko tieši katram ir jānodarbojas»

Sākumā dalībniekiem piedāvāja iepazīties ar konkursu “EuroSkills”, “WorldSkills” un “SkillsLatvia” 3 dalībniekiem, kuri pastāstīja par savu karjeru un dažādos konkursos piedalīšanos. Skolēni varēja uzzināt par dažādām profesijām, kuras var apgūt Latvijas augstākas un profesionālās izglītābas iestādēs. Arī varēja novērot, kā notiek darba process dažādu profesiju pārstāvjiem, piemēram, frizieriem, pavāriem, apģērba dizaineriem, šuvējiem utt. Jauniešiem arī bija iespēja izmēģināt sevi dažādās nozarēs – neatliekamajā palīdzībā, zobārstniecībā, traktoru vadīšanā, zemessardzē, robotikā u.c. Šis pasākums palīdz jauniem cilvēkiem izvēlēties sev piemērotāko profesiju, kas ir īpaši svarīgs pusaudžiem.“SkillsLatvia 2024”apmeklētāju vidū raisīja visspilgtākās emocijas, jo bija ļoti interesanti, aizraujoši un noderīgi paklausīties dažādu profesiju pārstāvjus.

Informāciju apkopoja projekta dalībniece Milana Macko

'
Uz augšu