Ziemīgais decembris pirmsskolā

Decembris  iesākās ar Iestādes fasāžu noformēšanu gaidot Ziemassvētkus. Viena no bērnu mīļākajām tradīcijām ir eglītes rotāšana un adventes vainaga veidošana. Sadarbībā ar vecākiem organizējām radošās darbnīcas “Klusa un spoža gaisma ienāk mūsu sirsniņās!”, kurās vecāki kopā ar bērniem veidoja  latvisku vidi grupās, cepa piparkūkas, organizēja izstādi, gatavoja rotājumus.

Visi esam dzirdējuši, ka par sliktu uzvedību Ziemassvētkos varēs saņemt tikai žagarus. 4. decembra rītā pie bērniem ciemojās Ziemassvētku rūķis un izzināja vai grupā ir nepaklausīgi bērni, kuri  pelnījuši pēršanu. Saņemot pārliecinošu “nē”, rūķis apsolīja bērniem, ka Ziemassvētku vecītis ieradīsies tikai pie tiem, kuri bijuši rātni.

13. decembrī pedagogi pulcējās uz pirmsskolas metodiskās apvienības sēdi “Izglītojamo  latviešu sarunvalodas attīstīšana lingvistiski neviendabīgā vidē”. Skolotāji diskutēja, dalījās pieredzē, piedāvāja prezentācijas un izspēlēja galda un prāta spēles, kas palīdzēs bērniem  apgūt jaunus vārdus, kā arī nostiprinās latviešu sarunvalodu.

14. decembrī pirmsskolas izglītības metodiķis kopā ar sagatavošanas grupu skolotājām devās uz DIV A korpusu, kur tika organizēta 1. klašu skolotāju, latviešu valodas skolotāju un psihologu apspriede  – diskusija “Par 1. klašu adaptācijas rezultātiem”. Apspriedi organizēja izglītības metodiķis Anna Guževa. Paldies visiem dalībniekiem –  pirmsskolas izglītības skolotājiem , pirmo klašu skolotājiem par atsaucību, par sagatavošanu un atbalstu. Paldies par jautājumiem un paldies par dalīšanos pieredzē!

20. decembrī grupu  Skudriņas un Stariņi audzēkņi Lolita Puzinkeviča, Konstantīns Mikulāns, Daniils Vetrins, Viktorija Prusakova un Vladimirs Ignatjevs kopā ar skolotājām tika aicināti uz Ziemassvētku eglīti pie direktores. Audzēkņi saņēma saldās dāvanas.

Savukārt Liepājas ielas 37 pirmsskolas izglītības iestādes zālē pulcējās  skolotāji un DIV atbalsta komandas pārstāvji – izglītības un skolu psihologs, skolas logopēdi, fizioterapeiti uz pasākumu “Pedagogu izdegšanas mazināšana un profilakse”.  Noklausījāmies psihologa stāstījumu par stresu, iedziļinājāmies mūzikas terapijā, kopā ar logopēdi  pamēģinājām   stostīšanās  vingrinājumus. Kopā ar fizioterapeitēm    pārbaudījām elpošanas, relaksācijas un emocionālās atbrīvošanas tehnikas. Paldies par burvīgo pasākumu!

Katra grupa svinēja Ziemas saulgriežus, katrai grupai bija sava Ziemassvētku pasaka! Emocijas pārpildīja bērnus. Visi bērni bija ģērbušies karnevāla tērpus. Bija daudz pārsteigumu, mīklu, tikšanās ar pasaku varoņiem, bija gan rotaļas un dziesmas, kā arī dejas un Ziemassvētkus vecītis ar saldām dāvanām! Bija maģiska atmosfēra!

Ziemassvētki – vismīļākie svētki gan pieaugušajiem, gan bērniem!

Informāciju sagatavoja  Inese Domkova, Olga Demjanova, Anžela Morozova

'
Uz augšu