Teatrālā māksla un Latgales kultūra

Teatrālā māksla un Latgales kultūra

    LSS programmas ietvaros 9.c klases skolēni 28. novembrī apmeklēja Rēzeknes teātra izrādi “Muols” M. Rotko centrā. Teātra aktieri aizraujoši pastāstīja un attēloja vienu no Latgales kultūras lapaspusm – keramikas un porcelāna saglabāšanu, attīstību un pētīšanu 20.gs. ietvaros.

    Kas ir podnieka māksla? Kādas bija un ir keramikas tradīcijas Latgalē? Pēc lugas noskatīšanas kļuva saprotams, kā Latgales podniecība, jeb keramika, ir tautas mākslas nozare, ar ko nodarbojas keramiķi – podnieki mūsu novadā. Slaveno meistaru kopums ir labas tradīcijas veidotājs un tālāk nesējs, – aktieri to brīnišķi paradīja  uz skatuves. Daudzi skolēni pēc izrādes ar interesi jautāja un apspriežda savas  vīzijas, savas emocijas. 

   Mēs esam  pārliecināti, ka kultūrizglītības programma “Latvijas skolas soma” nodrošina skolēniem valsts apmaksātu iespēju regulāri iepazīt Latvijas un Latgales kultūras vērtības un izpausmes kompetencei, mazinot sociālo nevienlīdzību un paaugstināt lepnumu par savu valsti un tās cilvēkiem.

Informāciju apkopoja A.Ignatjevs

Daugavpils Iespēju vidusskola īsteno Kultūrizglītības programmu “Latvijas skolas soma” nodrošina skolēniem valsts apmaksātu iespēju regulāri iepazīt Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes tā attīstot kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, mazinot sociālo nevienlīdzību un spēcinot lepnumu par savu valsti un tās cilvēkiem.
'
Uz augšu